Zawody bydgoskie

 

20.05.2017 r  na stadionie Gwiazdy odbyły się XXVII Bydgoskie Zawody Pożarnicze i XII Bydgoskie Otwarte Zawody MDP. Zawody rozpoczęły się o godz.9.00.Przybyłych Gości przywitał Prezes ZOM dh Leszek Szmyt a wśród nich byli; z-ca przewodniczącego Rady Miasta Pan Jan Szopiński, z-ca Komendanta Miejskiego PSP bryg. Jan  Podwolski, Wydział Zarządzania Kryzysowego UM reprezentował  Pan Zbigniew   Skrycki. Zawody otworzył  z-ca Komendanta Miejskiego PSP. Komisję sędziowską wystawiło Wojewódzkie Kolegium Sędziów sportów OSP.W zawodach młodzieżowych wystartowało 17 MDP, nie pojawiła się  zgłoszona  drużyna z OSP  Straszewo.

W kategorii dziewcząt zwyciężyły:

 I m – MDP Steklin (pow. toruński),

II m – MDP Padniewo (  pow. mogileński),

III m –MDP  Sitno (pow. sępoleński).

Drużyny bydgoskie zajęły ;

V m – MDP Tele-Fonika Kable

VI m – MDP Unilever

VIII m MDP Alcatel-Lucent

W kategorii chłopców zwyciężyły:

I m – MDP Świekatowo (pow. świecki),

II m –MDP Sitno (pow. sępoleński),

III m –MDP Padniewo (pow. mogileński).

Drużyny bydgoskie zajęły;

VIII m – MDP Unilever

IX m – MDP Tele-Fonika Kable.

Dorośli wystartowali w tradycyjnym regulaminie i tak wśród Pań najlepsze okazały się druhny z OSP Alcatel-Lucent, drugie  miejsce zajęły druhny z OSP Unilever a  trzecie  miejsce zajęły druhny z OSP Tele-Fonika Kable.  W bojówce Panów  I m zajęli druhowie z OSP Unilever , II m OSP Alcatel – Lucent i III m OSP Tele-Fonika Kable. Ćwiczenie bojowe dla Panów powyżej 40 lat  w którym wystartowały  dwie drużyny Im –OSP Unilever , II m OSP  Pasamon. Drużyna Unilever osiągnęła najlepszy czas ćwiczenia bojowego i zdobyła przechodni puchar za najlepszy wynik! Puchar który dotychczas był w OSP Alcatel-Lucent przez najbliższy rok będzie w remizie Unilevera.

W konkurencji trójek  pań:

  Im – OSP Unilever

 II m – OSP Pasamon

III m – OSP Tele-Fonika Kable

W konkurencji trójek pań powyżej 40 lat;

I m- OSP Unilever

II m – OSP Pasamon

W konkurencji trójek panów;

I m- OSP Unilever

II m – OSP Alcatel-Lucent

III m- OSP Tele-Fonika Kable

W konkurencji trójek panów powyżej 40 lat:

I m – OSP Unilever

II m – OSP Alcatel-Lucent

III m – OSP Pasamon.

Konkurencje sędziowali dh; Tadeusz Dubicki i Jan Siuda.

Regulamin  zawodów przewiduje także ćwiczenie  z musztry. Na osiem prezentujących się drużyn najlepszą okazała się drużyna KDP Alcatel-Lucent. Tą konkurencje  sędziowali dh; Krzysztof Żołdowicz, Baumgart Rafał i Jan Siuda.

W trakcie zawodów uczestnicy otrzymali skromny posiłek.

Zawody odbyły się dzięki wsparciu  finansowemu na podstawie Umowy  o realizacji zadania publicznego zleconego przez Urząd Miasta w Bydgoszczy.

Autor Kronikarz

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”37″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”1″ thumbnail_width=”180″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”200″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Show slideshow]” order_by=”pid” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]Protokół z zawodów dorosłych

Protokół z zawodów MDP

Kompletne wyniki zawodów MDP

Zdjęcia z zawodów

Add Comment