Sprawozdanie ze 13 Zlotu MDP  w Pile Młyn – 15-18.06.2017 r

W czwartek po uroczystym apelu otwierającym Zlot, wszyscy uczestnicy wzięli udział w „Chrzcie Zlotowicza”. Po kolacji przy ognisku rozpoczęto zabawę w kalambury, drużynową i indywidualną.  W nagrodę za uczestnictwo były słodycze. Następnie dh Komendant przedstawił krótki rys historyczny OSP i Związku a także historie młodzieżowego sportu. W piątek Zlotowicze obejrzeli pokaz ćwiczeń wg regulaminu CTIF  na torze do ćw. bojówki. W tym samym czasie dh Ewa z częścią opiekunów przygotowała Olimpiadę obozową. Po obiedzie dh Wojciech Kowalczyk przeprowadził karaoke. Śpiewy odbywały się drużynowo i indywidualnie. Podsumowaniem tego konkursu był  grupowy śpiew opiekunów i kadry. Po kolacji po raz pierwszy odbyła się dyskoteka, a przy ognisku pieczono kiełbaski.

W sobotę poranna zaprawa przygotowała wszystkich do zajęć z udzielania pierwszej pomocy. Dh Agnieszka Trendowska przeprowadziła symulację wypadku, było bardzo dużo chętnych do udziału jako ofiary wypadku jak również jako udzielających pomocy. Następnie Zlotowicze spotkali się z Prezesem dh  Zdzisławem Dąbrowskim. Po obiedzie odprawiona została msza św. przez kapelana ks. Zenona Rutkowskiego. W godzinach popołudniowych komisja w składzie dh Kowalczyk Dariusz, Schalau Roman i Baumgart Rafał oceniała ćw. musztry a dh Marta i Małgorzata Kowalczyk oceniały wykonanie hymnu strażackiego „Rycerze Floriana”. W tych konkursach udział brały wszystkie drużyny. Po kolacji odbyła się dyskoteka i pieczenie kiełbasek. W trakcie Zlotu urodzinowe 100 lat  odśpiewano 3 razy, 2 uczestnikom i 1 opiekunce. Młodzież miała okazję nauczyć się 2 tańców grupowych, które zostały dobrze opanowane. Niedziela była ostatnim  dniem Zlotu. Na uroczystym apelu odczytano  wyniki wszystkich konkursów i wręczono słodycze uczestnikom. Komendant Zlotu dh Leszek Szmyt wręczył także podziękowania dla kadry i opiekunom drużyn biorących udział w Zlocie MDP. Przed obiadem przyjechał samochód pożarniczy  z OSP Bysław i dh Krzysztof Glazik z firmą „Marszałek”, która przeprowadziła prezentację p.poż w której udział brała młodzież i opiekunowie. Po obiedzie drużyny zaczęły odjeżdżać do swoich domów.

W Zlocie MDP brały udział  MDP z OSP: Śliwice, Wielkie Stwolno, Niedźwiedź, Kowalki, Łążyn, Czarże i Alcatel-Lucent  Polska z Bydgoszczy.

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”39″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”1″ thumbnail_width=”180″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”200″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Show slideshow]” order_by=”pid” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

Add Comment